Hidrolik Değisimi Ve Hava Alma

Hoşgeldiniz

Hidrolik Değisimi Ve Hava Alma

Seçkin Kişilerin Tercihi.

Hidrolik fren sistemlerinde kullanılan metal aksamın paslanmasını önleyen hidrolik sıvısıdır. Fren hidroliği değişim süresi maksimum 2 yıldır. Araç fren hidroliği değişimi hidrolik sıvısının azaldığı durumlarda da gereklidir. Hidrolik sıvısının azalmasının pek çok nedeni olabilir. Borularda sızıntı olması, bağlantı noktalarındaki gevşeklikler veya tekerlek fren silindirinin aşınması bu nedenlerden bir kaçıdır.

İşlem fren merkezine en uzak tekerlekten en yakın tekerleğe doğru, sıra ile yapılır. İlk olarak tahliye vidasının sökülür ve şeffaf hortum plastik kelepçe ile tahliye vidasına sabitlenerek sıkılır. Fren pompalanarak basılı tutulur ve tahliye vidası açılıp kapatılarak fren hidroliği boşaltılır. Burada fren sistemine hava aldırmadan hidroliği değiştirmek çok önemlidir. Fren hidrolik deposunun dolu olduğu kontrol edilmeli ve tamamen boşlamadan üzerine hidrolik eklenmelidir. Fren sisteminde eski hidrolik bitip yeni hidrolik gelinceye kadar bu işlem devam ettirilir. Tahliye vidasını iyice sıkıp işlem tamamlanır. Eksilen hidrolik maksimum seviyesine kadar doldurulur. Fren merkezine en uzak 2. Tekerlek olan sağ ön tekerleğe geçilir ve tüm tekerleklere aynı işlem uygulanarak araç fren hidroliği değişimi tamamlanır.

BELİRTİLERİ NELERDİR?

Hidrolik sıvısı yenilenme süresinin dolması

Borularda sızıntı, bağlantı noktalarında gevşeme, tekerlek fren silindirinde aşınmalara bağlı olarak hidrolik sıvısında azalmalar meydana gelmesi

YAPILAN İŞLEMLER

1-Tahliye vidası sökülür.

2-Şeffaf hortum tahliye vidasına sabitlenir.

3-Eş zamanlı olarak fren pompalanır ve tahliye vidası açılıp kapatılır.

4-Hidrolik deposu kontrol edilir.

5-Eski hidrolik bitip yeni hidrolik gelene kadar işlem sürdürülür.

6-Eksilen hidrolik maksimum seviyeye kadar doldurulur

7-Diğer tekerleklere aynı işlemler uygulanır.

Tüm Markalar

Aracınızın Markası ve Modeli Ne olursa Olsun. Kaliteli hizmeti uygun fiyata alacaksınız...

Ücretsiz Destek

Günün Her saati destek hizmeti veriyoruz.

Bilgi Merkezi

Her Türlü Sorunuzu ve Aklınıza Takılan Herşeyi Bize Sorabilirsiniz.

Referanslar

Servisimizin Yaptığı İşleri İnceleyebilir ve aklınızdaki sorulara net cevaplar alabilirsiniz.